Andre gudstjenester

 

Udover den traditionelle søndagsgudstjeneste i kirkerne, er der også gudstjenster for de helt små og de lidt større. Der er også mindre andagter i kirkerne og på plejehjemmene.

 

Næste gudstjenester

16

aug
søndag
10:00-11:00

Højmesse med 'Mer' Klaver' i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Louise Britze Kijne

16

aug
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Marie Jacobsen Damm

16

aug
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Louise Britze Kijne

23

aug
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Per Vibskov Nielsen

23

aug
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Nicolai Halvorsen

23

aug
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej, 2200 København N
Jeppe Carsce Nissen

30

aug
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Louise Britze Kijne

30

aug
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Per Vibskov Nielsen

30

aug
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Birger Bavnhøj

06

sep
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Per Vibskov Nielsen

06

sep
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Marie Jacobsen Damm

06

sep
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej 6, 2200 København N.
Jeppe Carsce Nissen

13

sep
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Louise Britze Kijne

13

sep
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Marie Jacobsen Damm

13

sep
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Birger Bavnhøj

20

sep
søndag
10:00-11:00

Højmesse med "Mer´Klaver" i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Louise Britze Kijne

20

sep
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Nicolai Halvorsen

20

sep
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Sølund
Jeppe Carsce Nissen

27

sep
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke - Høst

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Paul Heden Friis

27

sep
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Per Vibskov Nielsen

27

sep
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Birger Bavnhøj

29

sep
tirsdag
14:00-15:00

Nadvergudstjeneste i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Louise Britze Kijne

04

okt
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke+konf velkomst

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Louise Britze Kijne

04

okt
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Marie Jacobsen Damm

04

okt
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Sølund
Jeppe Carsce Nissen

04

okt
søndag
14:00-15:00

Dåbstræf/babymusikgudstjeneste i Sankt Johannes Kirke

Sankt Johannes kirke
Marie Damm

11

okt
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Per Vibskov Nieslen

11

okt
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Nicolai Halvorsen

11

okt
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Birger Bavnhøj

18

okt
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Louise Britze Kijne

18

okt
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Per Vibskov Nielsen

18

okt
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Sølund
Jeppe Carsce Nissen

25

okt
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Paul Heden Friis

25

okt
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N
Marie Jacobsen Damm

25

okt
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Birger Bavnhøj

01

nov
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N

01

nov
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N

01

nov
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Sølund
Jeppe Carsce Nissen

01

nov
søndag
15:30-17:30

Allehelgen musikgudstjeneste

Blegdamsvej 1, 2200
Marie Jacobsen Damm

01

nov
søndag
16:00-17:00

Allehelgensgudstjeneste i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Louise Britze Kijne

08

nov
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N

08

nov
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N

08

nov
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Birger Bavnhøj

15

nov
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N

15

nov
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N

15

nov
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Sølund
Jeppe Carsce Nissen

22

nov
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N

22

nov
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1, 2200 København N

22

nov
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Birger Bavnhøj

29

nov
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København N